Drugog dana trodnevnice za Nedjelju Dobrog Pastira u petak, 19. travnja dubrovačke redovnice i redovnici okupili su se u crkvi Male braće u Dubrovniku kako bi s vjernicima slavili euharistiju i molili za svećenička i redovnička zvanja. Euharistijsko slavlje predvodio je gvardijan fra Veselko Grubišić u koncelebraciji s franjevcima iz samostana.
Nakon mise slijedilo je razmatranje o duhovnom pozivu kojeg su animirale sestre franjevke i franjevačke trećoretkinje uz molitvu litanija Isusu Kristu, svećeniku i žrtvi. Molilo se za ustrajnost u zvanju onih koji su već odgovorili na Isusov poziv, da u vinogradu Gospodnjem ne budu najamnici nego sluge i pastiri povjerenog im stada kao i za nova duhovna zvanja koja će novim generacijama kršćana prenositi Isusovu Radosnu vijest.
Molitvu je organiziralo Vijeće za posvećeni život Dubrovačke biskupije.
Angelina Tadić
