Tijekom petka, 27. svibnja, odigrane su utakmice po grupama u nacionalnoj završnici Katoličke malonogometne lige Crkve u Hrvata u dvoranama u Gospinom polju u Dubrovniku, Mokošici i Župi dubrovačkoj. Od 15 ekipa osam će igrati četvrtfinale u subotu, 28. svibnja, u dvorani u Gospinom polju.
U skupini A dalje su prošle ekipe Zagrebačke nadbiskupije i Porečko-Pulske biskupije, u skupini B Dubrovačka biskupija 2 (župa sv. Mihajla Lapad) i Vrhbosanska nadbiskupija, u skupini C Mostarsko-Duvanjska biskupija i Dubrovačka biskupija 1 (župa sv. Obitelji Mokošica), te u skupini D Bjelovarsko-Križevačka biskupija i Požeška biskupija.
Parovi četvrtfinala su:
9:00h (E) Zagrebačka nadbiskupija – Dubrovačka biskupija 1
9:45h (F) Dubrovačka biskupija 2 – Požeška biskupija
10:30h (G) Mostarsko-Duvanjska biskupija – Porečko-Pulska biskupija
11:15h (H) Bjelovarsko-Križevačka biskupija- Vrhbosanska nadbiskupija
Nakon četvrtfinala u popodnevnim satima u subotu, 28. svibnja, odigrat će se i polufinalne utakmice u 18 i 19 sati, također u dvorani u Gospinom polju.
Prema poretku „Fair play“ tablice prvo mjesto s najmanje prekršaja i bez ijednog žutog i crvenog kartona drži ekipa Splitsko-makarske nadbiskupije. Trenutno najbolji strijelac završnice KMNL-a je Igor Rašić iz Vrhbosanske nadbiskupije s ukupno pet zgoditaka.
Podsjećamo kako je u nedjelju, 29. svibnja, završni dan turnira. U Gospinom polju utakmice utakmica za treće mjesto igrat će se u 11 sati, nakon čega u 12 sati slijedi revijalna utakmica te finalni susret u 13 sati.
Sve rezultate utakmica, poretke po tablicama i najbolje strijelce možete pogledati ovdje.
Nikša Sentić
